0 553 908 84 85
Sosyal Medya Hesaplarımız

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) Danışmanlık Hizmeti

11 Mayıs 2017
2 kez görüntülendi

Enna Bilişim Bilgi Güvenliği Danışmanlık hizmeti ile, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) belgesine sahip olurken risklerinizi azaltabilir, iş faydalarınızı arttırabilir ve işinizin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Bilgi güvenliği alanında yıllardır aşkın tecrübe ile ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. ISO 27001 BGYS danışmanlık hizmetimiz ile sürdürülebilir bir yönetim sistemi kurabilirsiniz. Enna Bilişim , çalışan farkındalığını arttırma eğitimlerinden, bütün gerekli araçların kullanımına kadar geniş bir yelpazede ISO 27001 BGYS ile ilgili tüm danışmanlık ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi uygulamasında dayanak noktamız; uluslararası bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı olan ISO 27001 standardıdır.

Enna Bilişim sizinle birlikte ISO 27001 BGYS süreçlerinin tamamını hayata geçirerek, firmanızı ISO 27001 belgelendirme denetimine hazırlayacaktır. Danışmanlık hizmeti, bilgi güvenliği yönetim sistemi kapsamınızın belirlenmesi ile başlayıp firmanızın belgeyi alması ile son bulmaktadır. Enna Bilişim kendi imkânları ile ISO 27001 BGYS kurmak isteyen işletmeler için eğitim ve çalıştay çözümleri de sunmaktadır. Çalıştaylarda firmanızın ISO 27001 BGYS kurulumunda ihtiyaç duyduğu metodolojiler belirlenmekte ve bu metodolojiler uygulamalı olarak açıklanmaktadır. Çalıştaylar sırasında ayrıca hazırlanması gereken dokümanlar belirlenmekte ve dokümantasyonu hazırlayacak ekibe gerekli bilgilendirme yapılmaktadır.

Birçok firma için bünyesinde bulundurduğu bilgi diğer tüm varlıkları kadar kritiktir. Bilginin güvenliğini sağlamak için genellikle bilgi teknolojileri bölümleri tarafından güvenlik ürünleri veya güvenlik mekanizmaları kullanılarak tedbir alınmaya çalışılmaktadır. Teknolojik önlemlerin bilgi güvenliğini sağlama konusundaki rolü inkar edilemez ancak bilgi güvenliğine risk temelli olarak yaklaşılmadığı sürece kurum genelinde kabul gören ve uygulanan bir ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sisteminden bahsetmek mümkün değildir.

Yapılan birçok araştırma teknik önlemlerin bilgi güvenliği risklerini ortadan kaldırmakta yetersiz kaldığını, teknik önlemlere ek olarak risk analizi, farkındalık eğitimi ve benzeri birçok çalışma yapılması gerektiğini ortaya koymuştur. Bilgi güvenliğini sağlama sırasında insan faktörü de göz ardı edilmemelidir. Bilgi güvenliğinin önemli olduğu işletmelerde bilgi güvenliği ile ilgili tüm çalışmalar bir yönetim sistemi içerisinde ele alınmalıdır.

Enna Bilişim bünyesinde bulunan danışmanlar, çalışan sayısı 30 ile 8000 arasında değişen hizmet, telekomünikasyon ve kamu sektöründe faaliyet gösteren ISO 27001 belgesine sahip çok sayıda işletmenin belgelendirme danışmanlık projesini gerçekleştirmiştir. Bilgi güvenliğinin yönetilmesi için gerekli portal altyapısı Enna Bilişim tarafından ihtiyacınıza göre özelleştirilmekte ve BGYS’nin belgelendirme sonrasında yaşamaya devam etmesi için gerekli altyapı kurulmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?